Opinia Firmy Wonga – Czy Jest To Firma Wiarygodna?

Otwórz Konto W Wonga

Branża usług finansowych jest jedną z najszybciej i najprężniej rozwijających się w Polsce. Ciągle przybywa firm oferujących szybkie pożyczki, prześcigają się one w coraz to ciekawszych i bardziej spektakularnych ofertach. Jednak razem z przyrostem ilości firm oferujących pożyczki rośnie ilość chętnych na takie produkty finansowe. Jedni decydują się na nie ze względu na krótki czas oczekiwania na decyzje i pieniądze inni ze względu na małą ilość formalności. Mimo ogromnej ilości firm i ofert na czołówkę wysuwa się wyraźnie kilka z nich. Jedną z takich firm jest niewątpliwie Wonga.

Zalety Portalu

  • Porównywalnie do innych firm dłuższy czas na spłatę kwoty pożyczki – nawet do 60 dni

  • Możliwość uzyskania wysokiej pożyczki ratalnej nawet dziesięć tysięcy złotych

  • Stali klienci, mogą pobrać pożyczkę za pomocą telefonu

  • Atrakcyjne promocje – programy korzyści obejmujące zniżki nawet 45%

  • Cały proces dążący do uzyskania kredytu jest zamknięty w prostych formularzach internetowych

Wady Portalu

  • Niskie kwoty pożyczek krótkoterminowych – sięgające maksymalnie 1500 złotych

  • Dość niskie kwoty nawet w wypadku bycia klientem stałym

Niewątpliwym atutem platformy Wonga jest fakt, że pożyczkę można uzyskać, nie opuszczając własnego domu, a nawet nie wstając z kanapy. Cały proces przechodzi się przez strone internetową, a dla stałych klientów twórcy serwisu przygotowali również możliwość pożyczania za pomocą telefonu. Dzięki takiemu rozwojowi i dbałości o klienta uzyskanie pożyczki jest banalnie proste. O problemy nie muszą martwić się nawet osoby, które nie posługują się płynnie komputerem i Internetem.

Sprawdzając różne możliwości, nie można pominąć opcji oferowanej przez Wonge, mianowicie pożyczek ratalnych. Platforma oferuje dużą sumę pieniędzy nawet 12 tysięcy złotych z możliwością jej spłaty w ciągu dwóch lat. Koszt kolejnych rat jest zależny od tzw. BH. Jest to pewien rodzaj programu partnerskiego oferowanego przez Wonga. Ma on polegać na nagradzaniu klientów wywiązujących się z umowy na czas i angażujących się w promowanie platformy. Taki sposób promocji jest na pewno interesujący dla klientów. Pnąc się po szczeblach programu Korzyści, Wonga oferuje zniżki od 25% do nawet 46%.

Struktura Serwisu Firmy

Eksperci firmy Wonga zadbali o prostotę i intuicyjność całego serwisu. Dołożono starań, by wszystkie niezbędne informacje dla klienta były dostępne i jednoznaczne dla każdego, a także by formularz elektroniczny był łatwy w obsłudze dla każdego. Każdy z pojedynczych czynników składający się na platformę Wonga jest na tyle dopracowany, że całość tworzy idealny przykład, jak powinien funkcjonować taki serwis. Należy także pamiętać o istotnym ułatwieniu dla stałych klientów firmy, jakim jest opcja uzyskania kredytu za pomocą kontaktu z infolinią, gdzie wszystkie niezbędne formalności można załatwić podczas rozmowy z konsultantem.

Odwiedź Strone Dostawcy Wonga
Otwórz Konto Na Stronie Wonga

Jak każdy aspekt życia Wonga poza świetnymi zaletami ma również i wady. Jedną z nich jest mała kwota możliwa do uzyskania w wypadku pożyczki krótkoterminowej. Pomimo że wonga oferuje długi jak na takie oferty termin spłaty, bo aż do 60 dni to porównywając do innych ofert kwota 1500 zł jest bardzo niska i stanowi ich dużą wadę.

W związku z takimi warunkami ofert Wonga w przypadku, jeśli ktoś poszukuje możliwości uzyskania wyższych kwot w formie ‘szybkiej pożyczki’, będzie musiał pominąć te proponowane przez nich. Oczywiście limit 1500 zł dotyczy jedynie klientów, którzy wnioskują o pożyczkę po raz pierwszy. Stały klient, który dał się poznać, jako wywiązujący się z umowy na czas ma szanse na jednorazową pożyczkę wysokości nawet 2500 zł. Rozpatrując różne oferty, możemy się oczywiście spotkać z wyższymi kwotami jednak niezaprzeczalnie i tak jest to lepsza oferta niż startowe 1500 zł.

Oto Wymagania Jakie Musisz Spełnić Aby Otrzymać Pożyczkę

Wonga dołożył wszelkich starań, by wnioskowanie o pożyczkę było na tyle proste, na ile to możliwe, nawet biorąc pod uwagę osoby, które nie mają większego pojęcia o komputerach i Internecie. Pierwszym krokiem jest uruchomienie strony wonga, gdzie należy wybrać potrzebną kwotę, odpowiadający nam czas na spłatę i wypełnić wniosek.  Do jego wypełnienia wystarczy dowód, komórka oraz konto bankowe, na które docelowo mają być przelane pieniądze.

Eksperci firmy wonga zajmują się rozpatrywaniem wniosków składanych przez chętnych. Od decyzji podjętej przez nich zależy czy pożyczka zostanie przyznana wnioskodawcy. Ze względu na dbałość o rzetelność i wizerunek firmy Wonga przestrzega Zasad Przedsiębiorstw Finansowych. Składając wniosek, należy potwierdzić prawdziwość swoich danych osobowych, przez wykonanie przelewu ze swojego konta bankowego w wysokości dziesięć groszy na firmowy rachunek. Takie działanie jest jednorazowe.

Ile Możesz Pożyczyć I Na Jak Długo

Czołowym elementem oferty Wonga są pożyczki krótkoterminowe zawierane na okres sześćdziesiąt dni. W takim wypadku dla nowych klientów maksymalna kwota pożyczki wynosi 1500 zł, a dla stałych klientów do 2500 zł jednorazowo. Poza tym Wonga przygotowała również inną propozycję – pożyczki które można spłacać ratami. Taki kredyt można uzyskać na okres spłaty 24 miesięcy. Kwota maksymalna do uzyskania jednorazowo to 10 tysięcy złotych. Jak zwykle bywa w firmach pracujących z klientami, przygotowują one liczne promocje, mające na celu zachęcić ludzi do wybrania akurat ich oferty. W przypadku Wonga jest to przykładowo fakt, że nowi klienci, którzy składają wniosek o krótkoterminową pożyczkę, prawdopodobnie będą musieli się liczyć się z kosztami w kwocie 10zł, co niewątpliwie jest znikomym kosztem kredytu.

Eksperci firmy Wonga zadbali również o stałych klientów, oferując im szereg różnych możliwości. Spłacając swoje zobowiązania w terminie, zaliczając kursy edukacyjne i ścieżki edukacji finansowej klienci mogą liczyć na ciekawe zniżki.

Ile Kosztuje Pożyczka?

Platforma Wonga oferuje promocje polegającą na tym, że koszt pierwszej krótkoterminowej pożyczki to jedyne 10 złotych. Chcąc zrozumieć, jak wygląda pierwsza pożyczka krótkoterminowa, należy zapoznać się z obrazującym przykładem: przy pożyczce 1000 zł to 1010 zł – kredyt będzie Cię kosztował niewięcej niż 10 złotych, oprocentowanie stale wynosi 0%, a okres kredytu to sześćdziesiąt dni.

Mając do czynienia z każdą kolejną pożyczką, trzeba liczyć się już z większymi kosztami. Można przedstawić je na następującym przykładzie: przy pożyczce 1000 zł łączna kwota do zapłacenia to 1054zł, gdzie stałe oprocentowanie wynosi 0%, cały koszt kredytu to 54zł (w całości jest to prowizja) okres kredytowania w tym wypadku to jest już 7 dni. Należy też pamiętać, że wysokość pożyczki i czas jej spłaty to ustalenia indywidualne oparte na miesięcznej pensji danego wnioskodawcy.

Obsługa Klienta

Firma Wonga w swoich udogodnieniach dla klientów nie zatrzymała się jednak na stworzeniu intuicyjnego serwisu internetowego. Dla wszystkich zainteresowanych stworzono Biuro Obsługi Klienta, gdzie można dowiedzieć się wszystkich niezbędnych rzeczy. Czynne jest siedem dni w tygodniu, pozostaje więc mało momentów, w których klient zostaje pozostawiony bez pomocy. Kontakt z Biurem Obsługi Klienta jest umożliwiony przez telefon lub e-mail.

Odwiedź Strone Dostawcy Wonga
Otwórz Konto Na Stronie Wonga

Konkurencyjne firmy finansowe prześcigają się nieustannie w agresywnych strategiach marketingowych i sposobach na przyciągniecie do siebie klientów. Szukają różnych sposobów na wyjście na czołówkę branży. Wonga jest jedną z właśnie takich firm, którym udało się wybić ponad wszystkie, dużą część tego sukcesu może zawdzięczać zabawnym, popularnym reklamom emitowanym w telewizji oraz stacjach radiowych.

Platforma Wonga oferuje klientom szybkie pożyczki, czyli tzw. pożyczki ratalne oraz chwilówki. Oferowane kwoty nie są spektakularnie wysokie jednak dużą część klientów, którzy są zadowoleni z usług, Wonga zdobyła dzięki prostocie wykonywania formalności.