Ranking Chwilówek – Szybka Pożyczka Przez Internet Od 18 Lat

Człowiek postawiony pod ścianą często podejmuje pochopne decyzje, kierując się emocjami i chęcią szybkiego rozwiązania problemu. Mając do czynienia z problemami finansowymi należy pamiętać, że w takiej sytuacji powinno kierować się czystą logiką i kalkulacją zysków i strat. Trzeba mieć na względzie, że próba ratowania swojej sytuacji pożyczką musi wiązać się z tym, że tę sumę pieniędzy prędzej czy później wierzycielowi trzeba będzie zwrócić, więc w swoich planach trzeba uwzględniać to, czy będziemy w stanie to zrobić. Biorąc pod uwagę kredyt gotówkowy bez znaczenia czy rozłożony na lata, czy taki który mamy zwrócić po kilkunastu dniach wiążemy się z kredytodawcą. Takie umowy i firmy często mają swoje ukryte wady, przez wzgląd na to należy najpierw gruntownie przemyśleć czy jest to jedyne wyjście z sytuacji, a jeśli tak szczegółowo przemyśleć, z jaką firmą powinniśmy podjąć współpracę.

A oto ranking najlepszych oraz przetestowanych firm w Polsce:

Ranking
Firma
Ocena
Recenzje
Spłata
Zapisz Się
strona brokera
5 out of 5 stars (5 / 5)
strona brokera
do 45 dni
strona brokera
strona brokera
4.9 out of 5 stars (4.9 / 5)
strona brokera
do 35 dni
strona brokera
strona brokera
4.9 out of 5 stars (4.9 / 5)
wonga
do 30 dni
strona brokera
strona brokera
4.8 out of 5 stars (4.8 / 5)
strona brokera
do 30 dni
strona brokera
strona brokera
4.7 out of 5 stars (4.7 / 5)
strona brokera
do 30 dni
strona brokera
strona brokera
4.6 out of 5 stars (4.6 / 5)
strona brokera
do 90 dni
strona brokera
strona brokera
4.5 out of 5 stars (4.5 / 5)
strona brokera
do 35 dni
strona brokera
strona brokera
4.4 out of 5 stars (4.4 / 5)
strona brokera
do 30 dni
strona brokera

Jakie Są Rodzaje Pożyczek? Która Jest Najlepsza Dla Ciebie?

Jeśli po przeanalizowaniu wszystkich możliwych opcji jest się pewnym postawienia na pożyczkę finansową, to następnym krokiem jest zapoznanie się z wachlarzem ofert.

Używając najpopularniejszego obecnie źródła informacji, jakim jest Internet, to początkowo ogrom prezentowanych nam możliwości może wydawać się przerażający. Poszukując po frazie „szybkie pożyczki online”, ukazują się nam dziesiątki stron, jednak fakt, iż jest ich tak wiele, nie oznacza, że wszystkie oferują nam coś wartego uwagi. Z drugiej strony jednak pozwala to na dobranie oferty idealnej dla swojej sytuacji. Pierwszym, na co warto zwrócić uwagę, jest różnica pomiędzy kredytem a szybką pożyczką. W obu wypadkach mówimy tutaj o zawieraniu umowy drogą internetową. Główną różnicą jest wysokość kwoty, jaką można uzyskać w przypadku tych usług finansowych.

Decydując się na tzw. Chwilówkę, należy brać pod uwagę, że możliwy termin spłaty jest zwykle nie dłuższy niż 30 dni, a jej wysokość wacha się nawet od 100 zł przeważnie do maksymalnie kilku tysięcy. Dzięki takim okolicznościom formalności zwykle polegają na weryfikacji dowodu tożsamości, stałego zamieszkania i bycia obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej oraz zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Opcje Kredytu & Rodzaje Różnych Ofert

Mając potrzebę zdobycia większej ilości gotówki, warto rozpatrzeć opcje kredytu. W ten sposób można wnioskować o kwoty sięgające kilkunastu tysięcy złotych, jednak nigdy nie będą to sumy tak wysokie, jak te, których można się spodziewać, składając wniosek o kredyt tradycyjną drogą, odwiedzając oddział któregoś z banków. Należy jednak pamiętać, że decydując się na kredyt gotówkowy, trzeba spodziewać się większej ilości formalności. Poza wymaganiami dokumentów tożsamości czy stałego miejsca zamieszkania w Polsce należy również dostarczyć dokumenty potwierdzające przychód w formie zaświadczeń od pracodawcy lub historii wyciągów z banku.

Jeśli nie mamy pewności, na co się zdecydować, warto skorzystać z pomocy internetowych porównywark. Dzięki nim można łatwo zobaczyć różnice pomiędzy poszczególnymi opcjami i dobrać idealną dla swoich potrzeb.

Obecna konkurencja w branży finansów jest tak silna, że każdy bank i instytucja oferująca pożyczki dokładają wszelkich starań, by pokazać konsumentom, że to właśnie ich oferta jest najbardziej barwna i godna uwagi. Powstaje zatem pytanie, co zrobić, by uniknąć podpisania umowy z mnóstwem ukrytych ‘gwiazdek’ i zamiast rozwiązania problemu dostarczyć sobie nowych?

Weźmy za przykład sytuacje, czytając umowę przygotowaną przez firmę finansową, odnosimy wrażenie, że patrzymy na zdania stworzone w nieznanym nam dotąd języku. Z jednej strony można pomyśleć, że nie znając się na branży finansów, nie musimy rozumieć sformułowań specjalistycznych dla tego tematu. Jednak warto pamiętać, że najczęściej taka sytuacja nie wynika z naszej niewiedzy, a ze świadomego działania marketingowego sztabu specjalistów pracujących w pocie czoła nad sposobami na złapanie nieświadomych niczego klientów w swoje sieci. Rozpatrując więc różne oferty, należy bezapelacyjnie omijać firmy podsuwające nam pod nos umowy trudne w jednoznacznej interpretacji.

Ze względu na to, że w wypadku jakichkolwiek problemów w przyszłości eksperci firm będą robić wszystko, by za argument przeciwko nam użyć niejasnych zapisków i niewiedzę samego klienta.

Jak Wybrać Najlepszą Oferte?

Niczym zaskakującym jest również fakt, że często działania takich firm są skierowane w celu zakręcenia klienta i na tyle, by nie zauważył, chociażby dodatkowych kosztów. Ze względu na wiele wątpliwych działań należy zwracać uwagę na wszystkie informacje dotyczące wysokości prowizji i odsetek, ale również na sposób ich naliczania.

Kolejną sytuacją, w której automatycznie powinna zapalać się nam czerwona alarmująca lampka, jest mocno wybijająca się ponad wszystkie inne atrakcyjności oferty. Jeśli ktoś oferuje nam zadziwiająco dobre warunki, które balansują na granicy logiki, może to oznaczać, że gdzieś pod spodem ukryte są fakty, które później mogą nas co najwyżej pogrążyć. Nie jest to dziwne, ponieważ takie firmy nastawione są na uzyskiwanie określonych zysków i w takim celu tworzone są te oferty. Jako konsument ze względu na to należy być szczególnie wyczulonym.

Poszukując oferty, nie trzeba zajść daleko, by zauważyć, że w przypadku kredytów problem z selekcją i analizą ofert nie jest tak duży, jak w przy ‘szybkich pożyczkach’. Zainteresowanych zalewa fala reklam firm oferujących takie produkty finansowe, a fakt, że jest ich tak wiele, powoduje, że zachęconych sukcesami tego rynku przedsiębiorców jest coraz więcej. Przez wzgląd na ogromny wybór należy zwrócić uwagę na proponowane warunki umowy oraz co w niektórych wypadkach istotniejsze na rzetelność, wiarygodność i sposób traktowania dotychczasowych klientów.

Jednym z większych plusów platform oferujących pożyczki jest prostota i intuicyjność ich obsługi. Dodatkowym ułatwieniem są przygotowane tam kalkulatory polegające zwykle na dopasowaniu do siebie kwoty, raty i czasu spłaty kredytu.

Chcąc sprawdzić działanie takiego kalkulatora na idealnym i prostym przykładzie, warto sprawdzić ten przygotowany przez Kredito24.

Najpopularniejsze Firmy Pożyczkowe

Wśród dużej ilości firm oferujących produkty finansowe typu pożyczki online kilka z nich wyraźnie wysuwa się na prowadzenie i staje się coraz bardziej popularne nawet dla osób niekorzystających z ich usług. Często wynika to z ciekawych, rozpoznawalnych reklam zasypujących konsumentów z każdej strony.

Jednym z takich serwisów jest na przykład Vivus. Jest to jedna z największych platform udzielających szybkich pożyczek online. Stworzono ją w 2008 roku, z czasem rozszerzania się działalności firmy zaczęła ona działać w krajach sąsiadujących, z kolei od 2012 roku Vivus wszedł również na rynek polski.

Fakty O Firmie Vivus

Na ten moment firma może poszczycić się ogromną bazą klientów sięgającą aż miliona osób, a miesięczne sumy udzielanych pożyczek sięgają do sumy 80 milionów złotych. Niewątpliwym atutem oferty Vivusa jest pierwsza pożyczka na kwotę 3000 zł pozbawioną dodatkowych opłat. Przez wzgląd na agresywną politykę firmy posądza się ją o działalność dumpingową – pozbawioną zysków i skierowaną wyłącznie na budowanie bazy klientów. Warunkiem by krótkoterminowa pożyczka była darmowa, jest fakt, że należy spłacić ją w ustalonym umownie terminie. Trzeba również pamiętać, że wnioski nie zawsze rozpatrywane są pozytywnie, a pozytywna lub negatywna decyzja uzależniona jest zwykle od oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Vivus cieszy się pozytywną opinią klientów, a korzystanie z platformy przygotowanej przez firme jest niezwykle proste i intuicyjne.

Firmy Wonga & Creditstar

Znając potrzeby rynku i fakt, że klienci chętniej ufają firmom, które kojarzą jako rozpoznawalne, firma Wonga stworzyła serie zabawnych reklam. Dzięki temu szybko stała się rozpoznawalną marką. Wonga powstała w 2008 roku w Londynie. Jak wiadomo finanse to istotna kwestia w życiu każdego człowieka, szczególnie kiedy ma się z nimi problem. Tutaj naprzeciw wychodzi platforma Wonga. W ofercie przedstawia szybkie pożyczki online i na telefon z prowizją wynoszącą zaledwie 10 złotych niezależnie od wysokości pożyczki. Wnioskodawca musi spełnić kilka warunków i przejść ocenę jego zdolności kredytowej. Platforma zadbała również o przejrzystość, prostotę i intuicyjność swojego systemu. Dzięki takim praktykom z góry znane są wszystkie szczegóły ofert i umów przygotowywanych przez firmę. Jest to nadzwyczaj istotne w przypadku zdecydowania się na kredyt ratalny na większą pożyczkę.

Kolejną firmą, na którą warto zwrócić uwagę, jest Creditstar. Proponuje ona pierwszą pożyczkę na sumę 1500 zł, a dla stałych klientów nawet 5000 zł. Czas, na jaki podpisujemy umowę w obu przypadkach, może sięgać do 3 miesięcy. Składając wniosek o pierwszą pożyczkę, należy wypełnić formularz przedstawiający swoje dane oraz potwierdzić ich prawdziwość przez przelew z własnego konta bankowego w wysokości 1 grosza. Jednak w przypadku każdej kolejnej pożyczki sprawa jest dużo prostsza, bo pozbawiona większości formalności.

Jeśli wnioskodawca przejdzie pozytywnie przez proces decyzyjny pieniądze, dostaje w ciągu 15 minut na swój rachunek bankowy. Firma zadbała również o dopracowanie swojej strony internetowej tak, by korzystanie z niej było proste, szybkie i zrozumiałe dla każdego.

Jakie Warunki Musisz Spełnić Aby Otrzymać Kredyt?

Zwykle rozpatrując opcje kredytu opiewającego na duże sumy pieniędzy na dłuższy czas, trzeba liczyć się z wymaganiem zaświadczenia o dochodach. Minimalne wymagania co do dochodu różnią się w różnych firmach i wynoszą zwykle od 500 do 800 złotych. Firma, rozpatrując wniosek od przedstawianego dochodu, odejmuje koszty utrzymania i ewentualne inne zobowiązania finansowe. Istotnym jest również ocena historii kredytowej wnioskodawcy. Niektóre platformy oferujące produkty finansowe wymagają również zaświadczenia o niekaralności.

Zwykle warunki i wymagania co do wnioskodawców w różnych firmach są względnie pokrywane, jednak należy pamiętać, że każdy podmiot ma prawo do decyzji co do własnych wymagań. Ułatwieniem dla ekspertów rozpatrujących wnioski jest klient jasno i rzetelnie przedstawiający swoją historię kredytową i pozostałe wymagane kryteria, dzięki takiemu zachowaniu można liczyć na bardziej przychylne traktowanie z ich strony.

Wniosek

Znajdując się w kryzysowej sytuacji finansowej mamy wiele różnych możliwości do rozpatrzenia. Są to na przykład szybkie pożyczki, kredyty online, propozycje pożyczek bez BIK-u. Każda z nich dostępna jest na wyciągnięcie ręki przez Internet. Warto jednak pamiętać o tym, by taką decyzję poprzedzało staranne przemyślenie i analiza dostępnych ofert.

Ranking Firm Pożyczkowych

Do Wyniku Testu
Do Wyniku Testu