Ocena Firmy Pożyczkowej Provident (Prowident Online)

Otwórz Konto W Provident

Provident na rynku pożyczek poza bankowych istnieje już od bardzo długiego czasu. Firma ta oferuje usługi pożyczkowe nie tylko dla klientów indywidualnych. Wiele produktów dedykowanych jest również dla firm. Provident należy do finansowej grupy o nazwie IPF, a ta świadczy swoje usługi niemal na całym świecie.

Firma „matka” otworzyła w 1997 roku pierwszą placówkę w Polsce i po dziś dzień świadczy usługi kredytowe, prowadząc prężną, nieprzerwaną działalność.  Można pokusić się o stwierdzenie, iż Provident przoduje na naszym rodzimym rynku finansowym.  Z możliwości firmy ponad 5 milionów Polaków już zdążyło skorzystać. Siedziba firmy należącej do grupy IPF, do której przynależy Provident, znajduje się w Wielkiej Brytanii.

Zalety Firmy

 • Wniosek składamy w kilka chwil i dodatkowo błyskawicznie otrzymujemy decyzję pożyczkową

 • Firma oferuje możliwość pożyczki samoobsługowej

 • Dogodny system ratalny (tygodniowy/miesięczny)

 • Konkurencyjna, a co za tym idzie korzystna oferta dla klientów biznesowych

 • Pożyczkodawca nie weryfikuje historii kredytowych swoich klientów

Wady Firmy

 • Warunkiem otrzymania pożyczki jest stałe, udokumentowane źródło dochodów

 • Żeby uniknąć negatywnych wpisów w bazach kredytowych, należy terminowo spłacać zaciągnięte zobowiązania kredytowe.

Provident oferuje szeroki zakres możliwości otrzymania gotówki. Dzięki takiej polityce każdy klient, który stara się o dodatkowe środki finansowe znajdzie produkt, który będzie dostosowany do jego poszczególnych potrzeb oraz możliwości.  Jedną z największych zalet Providenta jest możliwość ubiegania się o pożyczkę w każdej chwili oraz bez wychodzenia z domu.

Odwiedź Strone Dostawcy Provident
Otwórz Konto Na Stronie Provident

Informacja O Firmie

Rejestracja oraz uzupełnienie formularza pożyczkowego trwa dosłownie dwie minuty, co wiąże się naturalnie z oszczędnością czasu. Wypłata pozyskanych środków również jest błyskawiczna i przelewana jest na wskazane we wniosku konto pożyczkobiorcy.

Kolejnym udogodnieniem jest to, iż uzupełnienie formularza pożyczkowego (docelowo składanie wniosku) oraz dostarczenie potrzebnych dokumentów odbywa się online, więc klient, który ubiega się o dodatkowe środki, nie musi udawać się do punktu pożyczkowego, jakim jest Provident. Udogodnienie to wprowadziła firma, żeby wyjść naprzeciw potrzebom klientów i ułatwić im życie.

Kwestia ta, jest szalenie ważna dla klientów, pracujących na paru etatach, wykonują pracę zmianową bądź też mają problemy z poruszaniem się (osoby niepełnosprawne, starsze). Dla takich klientów udanie się do placówki pożyczkowej może stanowić niemały problem, dodatkowo będzie się wiązało z poniesieniem kosztów dojazdu.

Różnica Między Prowident Online A Innymi Firmami Pożyczkowymi

Niewątpliwą zaletą pożyczkodawcy jest również możliwość wyboru dogodnego sposobu i rozwiązania umożliwiającego terminowe spłaty rat pożyczki gotówkowej. Pożyczkobiorca może wybrać pomiędzy tygodniowym czy miesięcznym systemem spłacania rat oraz dobrać parametry zaciąganego zobowiązania w taki sposób, aby spłata nie była udręką. Takie działania prowadzone są po to, aby jak najbardziej sprostać wymaganiom oraz oczekiwaniom klientów firmy Provident.

W szerokiej ofercie firmy Provident znajdziemy również dogodne rozwiązania dola klientów biznesowych. Pożyczkodawca przygotowała specjalny wachlarz możliwości dla takich klientów, oczywiście na jak najkorzystniejszych warunkach. Podczas uzupełniania formularza pożyczkowego a tym samym ubiegania się o środki, klienci firm (bądź zobligowane przez nie osoby) nie są zobowiązani nawet do tego, aby wpisać, jaki jest zamysł spożytkowania uzyskanej gotówki. Przedsiębiorcy mogą skorzystać ze specjalnie dla nich przygotowanego, ekskluzywnego pakietu usług, który oferuje takie możliwości jak: dostęp do potrzebnych informacji związanych z odprowadzaniem podatków, profesjonalne wsparcie prawnicze, konsultacje czy też wykonanie analiz prawnych, czy opiniowanie.

Wszystkie przedsiębiorstwa, które zdecydują się na skorzystanie z usług „Osobistego Prawnika”, mają zapewnioną tę usługę całkowicie nieodpłatnie, przez co nie ma żadnych ukrytych kosztów. Bardzo dużym udogodnieniem jest fakt, iż Provident nie sprawdza historii kredytowej swoich klientów w bazie BIK ani w KRD.

Takie udogodnienia jak najbardziej spełniają wymagania klientów, którzy zdecydują się skorzystać z możliwości, jakie otwiera przed nimi Provident.  Pożyczkobiorcy, którzy napotkali trudności bądź otrzymali decyzję odmowną w finansowych instytucjach państwowych spowodowanych niespełnieniem wszystkich wymaganych warunków stawianych przez bank (m.in. historia oraz zdolność kredytowa, dochód), śmiało mogą ubiegać się o pożyczkę w Providencie. W dzisiejszych czasach coraz trudniej jest uzyskać potrzebne środki od państwowych instytucji, jakimi są placówki i oddziały bankowe. A ludzie będą potrzebować wsparcia finansowego w każdej sferze życia, gdyż w dzisiejszych czasach i przy takich zarobkach, naprawdę ciężko jest zaplanować budżet, nie licząc się z nieprzewidzianymi wydatkami. I właśnie w takich sytuacjach pomocną dłoń podaje Provident.

Co Musisz Wiedzieć Zanim Zaczniesz Starać Się O Pożyczkę

1Provident, pomimo wielu zalet, ma również wady. Jedną z nich jest warunek posiadania przez klienta stałego, udokumentowanego źródła dochodów na właściwym (wedle pożyczkodawcy) poziomie. Tylko wówczas, gdy ów warunek zostaje spełniony, Provident decyduje się na udzielenie wsparcia finansowego takiemu klientowi. Szacowana jest tutaj po prostu zdolność kredytowa. Im większa, tym klient ma możliwość wybrania większej puli pieniędzy. Kolejną kwestią jest terminowość spłacania zaciągniętych zobowiązań, mianowicie przy regularnym uiszczaniu rat ich wysokość nie wzrasta, co nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Jeżeli klient, nie dotrzymuje terminów spłacania rat, wówczas zgodnie z regulaminem dołączonym do załączonej umowy pożyczkowej zobligowany jest do poniesienia dodatkowych kosztów manipulacyjnych, które zostaną doliczone do zaciągniętej kwoty. Jest to naturalne zjawisko. Dlatego dotrzymywanie terminów spłaty pozwoli zachować klientowi dobrą historię kredytową, co w przyszłości zaowocuje brakiem trudności w uzyskaniu nie tylko pożyczki poza bankowej, ale też zwiększy szansę na kredyt w banku, jeżeli naturalnie zajdzie taka potrzeba.

Więcej Informacji O Firmie

Provident ma najdłuższy staż wśród wszystkich instytucji pożyczek poza bankowych w całej Polsce. Nieprzerwanie działa ponad 10 lat i wciąż zdobywa nowych klientów, którzy chwalą sobie ich usługi. Plusem jest fakt, iż firma posiada punkty pożyczkowe niemalże na całym świecie. Świadczy to o wysokiej jakości świadczonych usług oraz konkurencyjnych warunkach w porównaniu z innymi tego typu instytucjami. Marka Provident kojarzy się bardzo pozytywnie i cieszy się opinią bezpiecznej oraz korzystnej firmy pożyczkowej.

Na taki obrót sprawy składa się również fakt, iż pracownicy firmy Provident są doskonale przeszkoleni z produktów, jakie oferuje placówka, jak i również świetnie znają procedurę związaną z bezpiecznym przechowywaniem danych osobowych pożyczkobiorców. Dzięki temu już ponad 4 miliony kientów zdecydowało się na wnioskowanie o dodatkową gotówkę właśnie tutaj. Klienci, którzy spłacali terminowo raty i znają specyfikę polityki firmy, nie szukają innych pożyczkodawców, tylko nadal aplikują o dodatkowe środki w Providencie. Takie zachowanie świadczy o konkurencyjności oferty zadowoleniu klientów.

Firma Provident posiada 165 placówek oraz 78 oddziałów na terenie naszego kraju. Mało tego, aby wyjść jeszcze bardziej naprzeciw oczekiwaniom klientów, owe filie są otwarte od poniedziałku do niedzieli.

Jakie Warunki Trzeba Spełnić Aby Otrzymać Pożyczkę?

Żeby móc ubiegać się o pożyczkę w Providencie, potencjalny klient powinien spełniać kilka warunków. Pozwolę sobie wypunktować istotne aspekty:

 • Wnioskodawca musi być osobą pełnoletnią (<18 lat)

 • Musi mieć polskie obywatelstwo

 • Klient musi posiadać aktywny numer telefonu komórkowego (jest to wymóg niezbędny, potrzebny, aby się zweryfikować, oraz pozytywnego rozpatrzenia wniosku pożyczkowego, oraz wypłaty środków)

 • Posiadanie stałego adresu zameldowania

 • Wnioskodawca musi posiadać stały udokumentowany dochód na odpowiednim poziomie

 • Klient nie może mieć negatywnych wpisów w BIK ani KRD

Spełnienie tych warunków zaowocuje pozytywnym rozpatrzeniem wniosku, a tym samym pozwoli na pomyślną wypłatę pozyskanych przez klienta środków na konto.

Jaka Jest Oferta Firmy?

Oferta Firmy Provident dzięki wachlarzowi niezliczonych możliwości pozwala na wybranie oferty, która w pełni będzie odpowiadała indywidualnym potrzebom klienta. Na uwagę zasługuje również fakt, iż o pożyczkę może się już ubiegać osoba, która ukończyła 18 rok życia (inni pożyczkodawcy nie oferują takich możliwości). W ofercie znajdziemy produkty takie jak: pożyczka konsolidacyjna, samoobsługowa czy tygodniowa.

Pożyczka samoobsługowa może być zaciągnięta drogą elektroniczną. Po wypełnieniu formularza z danymi oraz błyskawicznym rozpatrzeniu wniosku, z pożyczkobiorcą kontaktuje się konsultant-doradca. Służy to ustaleniu wszystkich szczegółów związanych ze sposobem dostarczenia gotówki. Przy Pożyczce konsolidacyjnej czy też tygodniowej, umowę z klientem zawiera doradca, który jest reprezentantem firmy Provident. Firma posiada również korzystną ofertę dla klientów biznesowych na naprawdę dobrych warunkach.

Przedsiębiorcy, mają możliwość otrzymania oferty specjalnej oraz skorzystania z ekskluzywnego pakietu, który zawiera m.in. porady prawne oraz informację o podatkach. Porad udzielają wykwalifikowani prawnicy oraz specjaliści na podstawie stosownej analizy. Takiego zaplecza informacyjnego nie ma żadna inna firma pożyczkowa.

Ważne jest to, iż Provident nie sprawdza pożyczkobiorców w bazach kredytowych BIK i KRD. Dzięki takiej polityce, z usług pożyczkodawcy mogą skorzystać klienci, którzy nie mają szans na otrzymanie potrzebnych środków w instytucjach państwowych, jakimi są banki.

Ile Będzie To Kosztować?

Oferta specjalna firmy  „Za zero złotych za miesiąc” dedykowana jest klientom pożyczki samoobsługowej, którą można uzyskać online. Polega ona na tym, iż klient, który zdecyduje się na konkretną kwotę, otrzymuje szansę na nieobciążenie żadnymi kosztami związanymi z zaciągnięciem pożyczki. Jedynym warunkiem jest całkowita spłata pożyczki po 15 dniach od zawarcia umowy pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą i dotyczy pożyczki samoobsługowej.

Oferta „zero złotych za miesiąc” dotyczy również pożyczki miesięcznej wpłacanej na konto bądź przy pomocy czeku GIRO przy spłacaniu w systemie od trzech do osiemnastu miesięcznych ratach. Promocja dotyczy całkowitej kwoty pożyczki od 300zł do 4000 zł.

Tak się dzieje, gdy klient spłaci terminowo swoje zobowiązanie, przestrzegając regulaminu promocji. Uprawienie może zostać nadane, w przypadku podpisania aneksu dołączonego do umowy pożyczkowej oraz spłatą pożyczki z zachowaniem terminów zawartych w zawieranej umowie pożyczkowej.

Odwiedź Strone Dostawcy Provident
Otwórz Konto Na Stronie Provident

Obsługa Klienta

Klient, które zdecyduje się na skorzystanie z usług pożyczkodawcy, otrzyma wsparcie ze strony biura obsługi klienta Provident. Dzieje się tak już po chwili od wysłania formularza pożyczkowego na witrynie www (zakładka kontrakt). Można również prowadzić konsultacje mailowe bądź liczyć na wsparcie ze strony infolinii. Wszyscy, którzy zdecydują się na wypełnienie wniosku w zaciszu własnego domu, mogą liczyć na takie udogodnienie.

Wnioski

Firma Provident ma w swojej ofercie wiele konkurencyjnych produktów pożyczkowych. Dzięki tak dużej liczbie możliwości zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi zawsze znajdą produkt, który sprosta ich oczekiwaniom. W przypadku trudności klienci mogą liczyć na wsparcie ze strony rzeszy konsultantów, którzy chętnie i rzetelnie odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości. Doradca może również dopasować produkt dla klienta zarówno pod względem zawierania wysokości danego zobowiązania, jak i wyjaśni kwestie ratowania pożyczki.

Klienci biznesowi również nie będą zawiedzeni. Produkty biznesowe Provident są naprawdę konkurencyjne i mają bardzo dogodne warunki. Plusem jest fakt, iż nie trzeba określać celu pożyczki, dla którego starają się o dodatkowe środki. Provident dodatkowo nie weryfikuje historii kredytowej takich klientów. Dzięki takiemu działaniu z możliwości uzyskania dodatkowej gotówki mogą